Co dělat, když se vám nedaří prodat nemovitost

11.8.2022

Máte na svých bedrech nemovitost, která vás už dlouhodobě tíží? Nebo vás trápí finanční problémy, které byste ideálně chtěli zalátat právě tím, že byste nemovitost prodali? Ať už je na vině uvažování o prodeji domu či bytu cokoliv, možná hledáte tu nejrychlejší a také nejziskovější cenu. A tou je výkup nemovitosti, který slibuje peníze prakticky ihned na ruku. Navíc je řešením v případě, že se vám nedaří nemovitost prodat.

Na vině může být řada faktorů

Nejen aktuální bankovní podmínky pro získání hypotéky a úrokové sazby, které sahají do nebeských výšin mohou být důvodem, proč se vám nedaří prodat nemovitost. Viníkem může být řada dalších faktorů, které můžete do jisté míry ovlivnit vy sami. Někdy jsou dány velkým, respektive vysokým očekáváním, jindy doporučením, které nebylo zrovna relevantní.
Mezi faktory, které negativně ovlivňují prodej nemovitosti, respektive stojí za tím, že se nemovitost nedaří prodat, může stát například nevhodně nastavená cena. Za nesprávně nastavenou cenou stojí většinou to, že jste doufali v něco víc, ale váš odhad byl zkrátka přehnaný. Nadhodnotit cenu nemovitosti mají tendenci i realitní makléři, kteří si tímto na sebe uplétají bič.

Jaké je umístění nemovitosti?

Při určování ceny nemovitosti hraje klíčovou roli její lokalita. Je nemovitost v působivém okolí, které je nejen hezké, ale také bezpečné a sympatické? Má v okolí školky, školy, obchody, lékárny a jiné občanské vybavení nebo nikoliv?
Pokud je lokalita spíše nepříjemná a postrádá základní občanské vybavení, stejně tak sem jen stěží jezdí pouliční městská hromadná doprava, opět se nemůžete divit tomu, že se vám nedaří nemovitost prodat. Proto snižte cenu (přizpůsobte ji lokalitě a žijte v realitě, ne s růžovými brýlemi na nose).

Načasování prodeje hraje také roli

Dalším faktorem, který může stát za neprodanou nemovitostí je špatné načasování prodeje. Zkrátka a dobře jste se rozhodli prodat nemovitost v nejméně vhodný okamžik. V období Vánoc je nesmysl přidávat do nabídky inzertních portálů nemovitost, stejně tak by bylo nesmyslné pouštět do prodeje dům v místě, které zasáhla například přírodní katastrofa.

Co dělat, když se vám nedaří prodat nemovitost

Zpět na stránku blog

na začátek stránky