Když prodat nemovitost, tak rychle. To je trend dnešní doby.

27.8.2021

Zájem o hypotéky v posledních měsících uvadá, čemuž se nelze divit, vezmeme-li v potaz to, že hypoteční úroky začínají růst do nebes. Je to logické - lidé nechtějí kupovat nové nebo investiční bydlení za nevýhodné podmínky při sjednávání půjčky.

Raději počkají na vhodnější příležitost nebo vloží své celoživotní úspory někam jinam. Každá akce ale má také svou reakci, a tou je v tomto případě naléhání na prodej nemovitosti.
Majitelé bytových jednotek nebo rodinných domků se nyní snaží o jedno, a sice prodat svou nemovitost opravdu rychle. Je to pomyslný trend dnešní doby, který způsobila zvyšující úroková sazba u půjček na bydlení.

Výkupy nemovitostí najednou přichází lidem vhod

Zatímco ještě nedávno se většina lidí snažila prodat svůj majetek v podobě nemovitostí na internetu za přehnaně vysokou cenu, nyní se lidé spokojují i s výkupem nemovitostí, který slibuje rychlou výplatu peněz mnohdy i na ruku. A nezáleží na tom, jestli je součástí bytu nebo domu exekuce či věcné břemeno, kvůli kterému se nemovitost v největším boomu prodat nepodařilo.

Finanční problémy

Na vině zvýšeného zájmu o prodej nemovitostí je také finanční stránka. Sjednané hypoteční úvěry se začínají měnit v méně výhodnou záležitost, lidé ztrácí práci, protože nejedna firma to z důvodu panující krize balí. A prodej nemovitosti je najednou jediným způsobem, jak potřebné finance na přežití získat.

Mnozí se teprve obávají toho, co přijde. Není totiž tajemstvím, že dopady pandemie se ještě začnou projevovat. Exekuce nebo podobné nemilé záležitosti s bydlením se táhnou velmi dlouho čili jejich konečné řešení se může ukázat světu až za půl roku, za rok. Také je samozřejmě otázkou, jestli lidé, kteří doposud zaměstnání měli ho budou mít i nadále či nikoliv. Je zkrátka mylné se domnívat, že se svět už bude jenom navracet do normálu a že nás už žádná nemilá překvapení nečekají.

Když prodat nemovitost, tak rychle. To je trend dnešní doby.

Zpět na stránku blog

na začátek stránky