Nejčastější chyby při prodeji nemovitosti

2.8.2021

Rozhodli jste se prodat rodinný domek nebo bytovou jednotku, která sídlí v posledním patře panelákového domu? Výkup nemovitostí možná necháváte až jako poslední možnost, čímž se do hry dostávají možné chyby, kterých se můžete při klasickém prodeji příbytku nebo zahradního domku dopustit.

Nesprávné stanovení ceny

Jednou z nejčastějších chyb je nesprávné stanovení ceny. To způsobí, že o nemovitost není zájem čili že se z ní stává takzvaný "ležák" a její prodej trvá dlouhé měsíce, ne-li roky. Mluvíme tedy o situaci, kdy se snažíme cenu vyšponovat do nebeských výšin. V opačném případě jde byt nebo rodinný dům doslova na dračku, pokud se nemovitosti podhodnotí a prodá se za až příliš málo. Obecně lze říct, že cenu nemovitosti dnes neurčuje tolik to, v jakém je stavu nebo jak velké má rozměry, ale poptávka na trhu. Tedy na základě tohoto faktoru se s cenami různě manipuluje, protože zájem o nemovitosti je dnes opravdu obrovský.

Nulová prodejní strategie

Věděli jste, že i při prodeji nemovitostí musíte mít konkrétní prodejní strategii? Ne, opravdu není možné jen tak zavítat na internet s inzerátem, že prodáváte nemovitost. Díky dobře zvolenému postupu nejen, že bytovou jednotku či rodinný domek rychleji prodáte, ale také za mnohem vyšší cenu.

Jednou z prodejních strategií může být například strategie odložených nabídek nebo prodej v aukci. Případně dobře funguje i strategie odložené prohlídky.

Žádná propagace

Pokud to s prodejem nemovitosti myslíte opravdu vážně a stále se ještě nechcete přiklonit k ultrarychlému výkupu, pak musíte investovat do reklamy. Bez ní si vaší nemovitosti jen málokdo všimne, pokud tedy nemáme na mysli investory, kteří doslova čekají na to, až nezkušený jedinec přidá svou nemovitost do nabídky.

Jestliže se rozhodnete zpropagovat své inzeráty, pak propagaci správně nastavte. Její špatné cílení osloví malý počet zájemců a mnohdy stojí také za prodejem za nižší cenu.

Nejčastější chyby při prodeji nemovitosti

Zpět na stránku blog

na začátek stránky