Nejčastější důvody směřující k výkupu nemovitosti

6.10.2021

Výkup bytu nebo domu přichází v úvahu v mnoha situacích. I když se může zdát, že lidé po vlastním příbytku doslova prahnou, ve skutečnosti může být bytová jednotka nebo rodinný domek na předměstí také velkým břemenem, kterého se chce člověk zbavit. Má zkrátka jiné priority, jiné věci na práci a aby mu dům trouchnivěl, to je opravdu škoda.

Samozřejmě nejen tento scénář bývá důvodem, proč se k výkupu nakonec svolí.

Finanční situace

Mezi nejčastější důvody, proč se majitelé nemovitostí rozhodnou přistoupit k rychlému výkupu jejich majetku je, že se dostali do špatné, tíživé finanční situace. Buďto si vlastní vinou nadělali dluhy, nebo jim tento nevítaný společník sám spadl do klína. V obou případech mluvíme o okamžiku, ze kterého se chce člověk co nejrychleji dostat.
A jelikož další úvěry nepřipadají v úvahu (to už bychom se z dluhové pasti nemuseli nikdy vymotat), rychlý výkup slibující peníze do pár dnů na ruku je ideálním východiskem.

Exekuce nebo věcné břemeno

Důvodem, proč se nakonec kývne právě na výkup nemovitostí, bývá také fakt, že se prodávaná nemovitost nachází v exekuci nebo že se jí týká také věcné břemeno. Realitní makléři od prodeje takové nemovitosti dávají velice často ruce pryč, což je vlastně logické, prodej by trval příliš dlouho, jestli vůbec by si taková nemovitost našla svého majitele.

Společnostem vykupující nemovitosti však tento fakt nijak nevadí, proto přijímají i takto zatížené objekty s otevřenou náručí.

Investiční příležitost

Někdy se však jen potřebují peníze, a to proto, že se ve vzduchu cítí jiná investiční příležitost. Potřebujete nějaké finance na investici do kryptoměn nebo do akcií? Proč je nezískat tím, že přistoupíte k výkupu nemovitosti? Potřebné peníze se získají opravdu rychle, aniž by příležitost proklouzla mezi prsty.

Nejčastější důvody směřující k výkupu nemovitosti

Zpět na stránku blog

na začátek stránky