Nemovitost jako břemeno. Jak ji rychle prodat?

19.10.2021

Zatímco mnozí lidé nemovitosti kupují, jiní se odhodlali k opačnému kroku, a sice k prodeji. Rodinný domek na předměstí nebo bytová jednotka uprostřed města je pro ně spíše břemenem než příležitostí, proto se ho rozhodli zbavit, respektive ho přesunout na bedra někoho jiného.

Jenže jak daný objekt opravdu rychle prodat, aby se nám záda pod jeho tíhou neprolomila? Jde to opravdu efektivně, když víte, jak na to.

Žádná realitka, ale výkup

Mnozí lidé v případě, kdy dojde na lámání chleba a prodej nemovitosti, volají realitnímu makléři a prosí ho, aby jejich nemovitost co nejrychleji prodal za co nejlepší peníze. A ano, je to do jisté míry logický krok, ale nikde se ve skutečnosti nepíše, že realitní makléř dům nebo byt prodá během pár dnů či týdnů. Někdy je prodávaný objekt vyvěšen na inzertním portále dlouhé měsíce, než dojde k jeho prodeji a vás tak břemena pořád a pořád táhne k zemi.

Lepší volbou je výkup nemovitosti, který je záležitostí několika dnů. Respektive celý proces zbavování se svého nechtěného majetku je proces několika dnů, během kterých se vyřídí jen všechny dokumenty a platbu za dům obdržíte v hotovosti rychleji, než byste čekali.

Placená inzerce je také jednou z možností

Možná chcete před svolením k výkupu vyzkoušet inzerci na internetu, což je ryze vaše rozhodnutí a je bezesporu oprávněné a správné. Abyste měli ale větší pravděpodobnost, že na internetu plného nabídky uspějete, je dobré vsadit na placenou propagaci čili něco málo upusťte ze své pokladničky. Placené inzeráty se dostávají výš ve výsledcích vyhledávání a mohou tak upoutat pozornost většího množství lidí.

Aby byl inzerát opravdu atraktivní, je nutné v něm zmínit veškeré věci týkající se nemovitosti. Tím se vyhnete množství hovorů, které by byly ryze informativního charakteru a zájemců by se mezi volajícími nenašlo zrovna mnoho.

Nemovitost jako břemeno. Jak ji rychle prodat?

Zpět na stránku blog

na začátek stránky