Nemovitosti je možné vykoupit i s exekucí

28.9.2022

Padla na vaši nemovitost exekuce? Člověk by se v takovém případě domu nebo bytu nejraději zbavil, ale říká si, že to asi není tak jednoduché, když už na nemovitost padl takový závazek. A i když se situace může zdát bezvýchodná, ve skutečnosti tu jedno východisko je, a to poměrně atraktivní. Je jím výkup nemovitosti.

Nečekejte na kupce ani na okamžik, kdy vám nemovitost vezmou

Výkup nemovitostí je rychlý způsob, jak prodat dům nebo bytovou jednotku, ať už sídlí v nejvyšším patře panelákového domu či nikoliv. Podstatou tohoto kroku je, že předáte nemovitost dál, aniž byste museli zdlouhavě hledat kupce (kterého v případě, že je nemovitost zatížená hypotékou, najdete jenom stěží). Zkrátka a dobře skutečně rychle prodáte dům nebo byt, ať už proto, že ho chcete zachránit před tím, než někdo z úřadu přijde a zabaví ho.
Vykoupit nemovitost lze i v případě, že dům či byt trápí něco trochu jiného, a to například jiné právní vady, jako jsou předkupní právo, zástavní právo, případně věcné břemeno.

Žádné riziko při prodeji

Pokud byste se rozhodli hledat kupce tradiční cestou, možná by se vám celý proces zdál poněkud rizikový. Přece jenom najít kupce, který by nakonec byl solventní, bez finančních problémů a kterému by nevadil právní problém, který na nemovitost spadl v nedávné nebo pozdější době, je trochu oříšek. V případě výkupu však riziko toho, že byste kupce nenašli, nehrozí. O konečného kupce se totiž vy, jakožto současný majitel, nestaráte.

Výkup je otázkou pár dní

K tomuto kroku přistupují mnozí i v okamžiku, kdy potřebují velmi akutně peníze. Tíží je dluhy, mají jiné finanční plány, nebo si nechtějí nechat ujít investici, která by jim přinesla ještě více. Výkup totiž není proces, který by zabral dlouhé týdny jako tradiční prodej nemovitostí. Je to otázka pouze pár dnů.
Díky rychlosti tak předejdete řadě problémů, které by vznikaly z neuhrazených závazků nebo dluhů. Vyhnete se zvyšujícím se úrokům nebo případným pokutám, které by ze spolupráce vyplynuly.

Nemovitosti je možné vykoupit i s exekucí

Zpět na stránku blog

na začátek stránky