Situace, kdy je výkup nemovitosti tím nejlepším nápadem

11.9.2021

Mnoho lidí se na výkup nemovitosti zrovna netváří. Raději prodám dům skrze realitní kancelář a nikdo mě neobere o část kupní ceny, říkají si. Jenže nikdo by neměl tuto možnost automaticky smést ze stolu. Může nastat celá spousta situací, kdy se bude jednat o dobrý nápad. Pojďme se seznámit s několika modelovými okamžiky.

Nutnost dostát svým závazkům

Už před úderem koronavirové pandemie jsme měli tendenci se zbytečně zadlužovat a během krize jsme se zadlužili ještě víc. Mýlí se ten, kdo se domnívá, že čas splátek nikdy nepřijde. Naopak, přijde a brzy. Možná dříve, než bychom vůbec čekali. Pokud patříte k dlužníkům a pokud vám na dveře zaklepal splátkový kalendář, hledáte možnosti, kde najít potřebné peníze nutné pro uhrazení alespoň jedné ze splátek. A výkup nemovitostí se najednou nejeví jako špatný nápad, viďte?

Výkup nemovitostí rovná se platba v hotovosti a rovnou na ruku. Bytovou jednotku v nejvyšším patře panelákového domu nemusíte prodávat dlouhé měsíce a poté ještě týdny čekat na to, až se nový majitel rozhodne pro úhradu pohledávky. Při výkupu nemovitostí je to všechno tak nějak snazší.

Touha investovat

I když přibylo dlužníků kvůli úderu zmiňované koronavirové pandemie, přibylo také investorů. Zjistilo se, že lidem dřímají pod polštářem nemalé sumy peněz. A jelikož se inflace začala šplhat do nebes, rázem přibylo investorů, kteří nutně chtěli své peníze někam vložit. Mezi nimi se našli i ti, kteří peníze zrovna neukrývali pod svým polštářem, ale chtěli vytěžit z aktuálních nabídek na trhu či propadu na akciovém trhu. A kde rychle sehnat peníze dřív, než se akcie začnou odlepovat od svého dna? Stačí přistoupit k výkupu nemovitosti, která vám dřímá ve vašem majetku.

Máme zájem nejen o nemovitosti bez věcného břemena, ale nevadí nám ani tato "přítěž". Stejně tak vykupujeme rodinné domy či byty v exekuci nebo těsně předtím, než vstoupí do plánované dražby.

Situace, kdy je výkup nemovitosti tím nejlepším nápadem.

Zpět na stránku blog

na začátek stránky