Výhody výkupu nemovitostí

22.6.2021

Přemýšlíte nad tím, že byste prodali svou nemovitost? Víme, jaké jsou největší výhody, když se rozhodnete pro výkup. Proč lidé nejčastěji volí tuto formu prodeje nemovitosti?

Peníze máte ihned

Pokud si přejete svou nemovitost prodat tak, abyste měli finance co nejdříve k dispozici, je výkup nemovitostí skvělou volbou. Zatímco v případě vlastního prodeje čekáte, než se vůbec někdo ozve, s výkupem máte ihned nového vlastníka nemovitosti, tudíž peníze na vás čekají v rámci jednotek dnů. Navíc si nemusíte lámat hlavu se složitým úřadováním, firma vše zajistí za vás.

Odpadá vám starost s vyřizováním inzerátu

Každý, kdo již něco sám prodával, to moc dobře zná – nějakou dobu trvá, než se vám na váš inzerát vůbec někdo ozve. V případě nemovitosti se může jednat o dlouhé měsíce, někdy i roky. Mezitím se o nemovitost stále musíte starat a platit ji ze svého. V případě výkupu nemovitosti máte peníze ihned na účtu, navíc nemusíte trávit dlouhé hodiny sepisováním vhodného inzerátu a následnými hovory s lidmi, kteří se snaží jít s cenou co nejníže, nebo jednají nefér.

Až 90 procent z tržní ceny

V případě prodeje přes výkup nemovitostí získáváte klidně až 90 procent z tržní ceny nemovitosti. Nezávislý odhadce tak vaši nemovitost ocení a vy si můžete oddechnout, protože své peníze již máte jisté. Prodej nemovitosti se hodí v případě, že potřebujete peníze, nebo se již nechcete starat o nemovitost z pozůstalosti nebo z podnikatelské činnosti, která vám zůstala na obtíž.

Konec starostí s údržbou nemovitosti

Každý, kdo má na starosti pozemek nebo budovu, o tom ví své. Být vlastníkem je skutečný danajský dar. Musíte objekt neustále hlídat, udržovat a v zimě vytápět. Najednou zjišťujete, že místo dovolené trávíte svůj volný čas jen a pouze prací. Díky výkupu nemovitostí můžete začít opět žít.

Lidé se k výkupu nemovitostí obracejí nejčastěji z důvodu snadného a rychlého prodeje, kdy mají jistotu, že své peníze dostanou již během několika málo dnů.

Prodej podílu nemovitosti

Zdědili jste a nyní potřebujete vyplatit někoho z rodiny? Výkup podílu nemovitosti je ideální řešení.

Prodej zadlužené nemovitosti

Blíží se nebo hrozí exukuce? Výkup zadlužené nemovitosti, tedy bytu, domu, pozemku, chaty či garáže, může být velice rychlý a jednoduchý.

Výhody výkupu nemovitostí

Zpět na stránku blog

na začátek stránky