Výkup zadlužené nemovitosti

17.7.2021

Prodat zadluženou nemovitost není zrovna snadné. Ne všichni lidé jsou ochotní koupit si dům nebo byt, který se doslova topí v dluzích. Jejich majitelé jsou proto často zoufalí a myslí si, že východisko ze situace neexistuje. Ale pletou se. Východisko ze situace existuje a je jím výkup domu, respektive výkup bytu, k čemuž stačí jenom svolit. Zájem společností je totiž i o zadlužené nemovitosti.

Nemovitosti v exekuci nejsou problémem

Největší potíží bývá exekuce. Mezi námi se najde celá spousta majitelů nemovitostí, jejichž domy nebo byty jsou označeny žlutou páskou. Touha prodat daný objekt však chřadne, když se zjišťuje zájem na trhu o takto zadlužené nemovitosti. Jak ale bylo zmíněno, výkup probíhá i u zadlužených nemovitostí, které případně mají pouze krok do dražby.

Bylo by chybou vyčkávat až do okamžiku, kdy nemovitost do zmiňované dražby spadne. V takovém případě za danou nemovitost nedostanete ani polovinu původní kupní ceny, zatímco u výkupu by se dosáhlo osmdesáti až devadesáti procent z nabízené kupní ceny. Většinou se částka, kterou za dům ve dražbě získáte rovná pouze třetině skutečné hodnoty objektu, což je suma, která vás z finanční tísně pravděpodobně nedostane.

Pro ty, kdo chtějí splnit své finanční závazky se jeví výkup nemovitosti jako ta nejlepší cesta. Minimálně je tedy daleko výhodnější než zmiňovaná dražba, která je navíc opředena množstvím poplatků.

Po vykoupení se nemovitost oddluží

Pokud svolíte k výkupu, nebudete mít žádné starosti s oddlužováním nemovitosti. Mluvíme o kroku, který je nutné podniknout, než dojde k nárustu dluhu daného objektu a k jeho následnému zařazení do dražby.

Mnohdy dochází k oddlužení ještě před uzavřením kupní smlouvy, aby se opět předcházelo narůstajícímu dluhu a aby se tím pádem naprosto zastavilo riziko možného spadnutí do nejbližší dražby nemovitostí.

Výkup zadlužené nemovitosti

Zpět na stránku blog

na začátek stránky