Zabavené domy na prodej. Kde je koupit?

9.1.2021

Vlastníte bytovou jednotku v centru města nebo krásný rodinný dům na předměstí? V obou případech nad nemovitostí může viset velký vykřičník, který by vám neměl dát spát. Tímto vykřičníkem je myšlena exekuce, ke které může dojít, pakliže přestanete hradit své závazky. Bohužel v rámci exekučního řízení můžete přijít i o střechu nad hlavou a zabavený dům tak může jít do dražby čili se může poskytnout k prodeji. To je příležitost pro investory nebo jedince, kteří chtějí k nemovitosti přijít trochu snazší a levnější cestou. Je však třeba si uvědomit, že zabavené domy na prodej se s úderem kladívka získávají i s problémy, které se s domem pojí.

Kupovat nemovitost v dražbě je dnes poměrně oblíbené. Je to totiž cesta, jak získat nemovitost o trochu levněji. Každý účastník dražby, který má zájem o exekučně zabavené domy na prodej, by si měl uvědomit, že se nemovitost získá i s problémy, kvůli kterým do dražby vstoupila. Jinými slovy nemovitost si koupíte i s exekucí, pokud se jedná o exekučně zabavené domy na prodej.

Koupit si zabavený dům je stejně náročné jako klasický prodej

Co je také důležité si uvědomit, tak to, že koupě zabaveného domu je stejně náročným procesem jako klasický prodej, ke kterému dochází třeba v případě, že se člověk chce vyhnout exekuci. Dokonce se v obou případech hledají nemovitosti na stejných inzertních internetových portálech, jako je kupříkladu reality.idnes.cz, sreality.cz/hledani/drazby/domy nebo třeba reality.mesec.cz/rodinne-domy/drazby.

Jaký je hlavní rozdíl mezi klasickým prodejem a dražbou

Když tedy není rozdíl ve složitosti procesu, během kterého získáváte svou nemovitost, existuje tedy nějaký rozdíl mezi klasickým prodejem a prodejem nemovitostí v dražbě? Hlavní rozdíl je hlavně v tom, že dražba se musí řídit pravidly stanovenými zákonem. Na dražebníka dohlíží Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky. V případě klasického prodeje prostřednictvím realitní kanceláře nikdo dohlížet nemusí, stejně tak se nemusí řešit pojištění pro případné škody.

Nízké ceny na dražbách už nejsou samozřejmostí

Jak již bylo zmíněno, mnozí velcí investoři i jedinci toužící po vlastním bydlení se uchylují na dražby z toho důvodu, že chtějí získat bydlení za nízké ceny. Jenže nízké ceny pro dražby platily kdysi, dnes už to není zaručená samozřejmost. Vždycky se vše odvíjí od místa, kde se nemovitost nachází, dále pak od množství zájemců. Jinými slovy má vliv na cenu nemovitosti vícero faktorů a nízká cena tak není zaručena.

I výkup nemovitostí je řešení

Pokud jste se ocitli se svou nemovitostí v exekuci a chcete se jí vyhnout čili si dražbu nemovitosti ani nepřipouštíte, klasický prodej není pro vás tou rozumnou volbou. Je třeba si uvědomit, že prodej nemovitosti se rovná několika dlouhým měsícům, jenže vy potřebujete peníze ihned. V tomto případě je tím nejlepším možným východiskem ze situace výkup nemovitostí, což je rychlý proces, během kterého získáte peníze prakticky ihned.

Zabavené domy na prodej. Kde je koupit?

Zpět na stránku blog

na začátek stránky